Åpne i appen

Har du ikke appen? Last ned gratis:

Snickers Sjokoladebar 3x50g

Snickers Sjokoladebar 3x50g

Snickers Sjokoladebar 3x50g er en Ultraprosessert matvare.

Produktet har tilsetninger eller er industrielt bearbeidet på en måte som vi mener er tydelige indikatorer på en ultraprosessert matvare etter NOVA-klassifiseringen.

Tilsetninger og prosesser (4) i Snickers Sjokoladebar 3x50g


Fruktose/glukosesirup


Raffinert palmeolje


Lecitin


Melkeprotein


Åpne i appen for å lese om tilsetningene.

Nutri-Score

Nutri-Score E Snickers Sjokoladebar 3x50g har Nutri-Score E.

Åpne i appen for å se fullt næringsinnhold.

Hvor kan du kjøpe produktet?

Bredt tilgjengelig

Snickers Sjokoladebar 3x50g og andre produkter fra dette merket er bredt tilgjengelige hos de fleste store dagligvarekjeder i Norge.

Allergener i Snickers Sjokoladebar 3x50g

Egg


Peanøtter


Soya


Melk


Nøtter (spor av)

Byttetips til Snickers Sjokoladebar 3x50g

Åpne i appen for å se byttetips med dine preferanser.

Ingredienser

socker, glukossirap, jordnötter, skummjölkspulver, kakaosmör, kakaomassa, solrosolja, laktos, mjölkfett, vasslepulver (från mjölk), palmfett, salt, emulgeringsmedel (sojalecitin), äggvitepulver, mjölkprotein, naturligt vaniljexstrakt. Kakao minst 25%

Matvaretabellen

Åpne i appen for å se ingredienser i Matvaretabellen.

Dobbeltsjekk alltid med informasjonen på produktet, for å være sikker på at du ikke spiser noe du ikke tåler.

Produktinformasjonen kommer fra både interne og eksterne kilder, og kan inneholde feil. Gjenkjenning av ingredienser og tilsetninger kan også være mangelfull. Trygg Mat-appen er ikke ansvarlig for eventuelle feil og mangler.

Åpne i appen

Har du ikke appen? Last ned gratis:

Flere produkter i samme kategori som Snickers Sjokoladebar 3x50g:

Les også

Det er ikke hysteri å unngå ultraprosessert mat

Det er ikke hysteri å unngå ultraprosessert mat

Ultraprosessering blir i media og av Helsedirektoratet ofte fremstilt som en distraksjon fra offisielle kostholdsråd....

Finn mat som er fri for uønskede tilsetninger og allergener

Finn mat som er fri for uønskede tilsetninger og allergener

Finn maten som kroppen din tåler. Det står ikke alltid på råvaren, men tilsetninger. Her...