Åpne i appen

Har du ikke appen? Last ned gratis:

Malaco Godt&blandet Original 210g

Malaco Godt&blandet Original 210g

Malaco Godt&blandet Original 210g er en Ultraprosessert matvare.

Produktet har tilsetninger eller er industrielt bearbeidet på en måte som vi mener er tydelige indikatorer på en ultraprosessert matvare etter NOVA-klassifiseringen.

Tilsetninger og prosesser (12) i Malaco Godt&blandet Original 210g


Sorbitol/sorbitolsirup


Fruktose/glukosesirup


Modifisert stivelse


Ammoniumklorid


Glyserol


Aroma


Biokull


Paprikaekstrakt


Kurkumin


Kobberholdige klorofyllkomplekser


Mono og diglyserider av fettsyrer


Melkesyre


Åpne i appen for å lese om tilsetningene.

Nutri-Score

Nutri-Score E Malaco Godt&blandet Original 210g har Nutri-Score E.

Åpne i appen for å se fullt næringsinnhold.

Hvor kan du kjøpe produktet?

Bredt tilgjengelig

Malaco Godt&blandet Original 210g og andre produkter fra dette merket er bredt tilgjengelige hos de fleste store dagligvarekjeder i Norge.

Allergener i Malaco Godt&blandet Original 210g

Gluten

Byttetips til Malaco Godt&blandet Original 210g

Åpne i appen for å se byttetips med dine preferanser.

Ingredienser

sukker, glukosesirup, glukose-fruktosesirup, stivelse, HVETEMEL, modificeret stivelse, ammoniumklorid (=salmiak) , melasse, syre (e270) , lakridsekstrakt, fugtighedsbevarende midler (sorbitol, glycerol) , vegetabilske olier (kokos, raps) , aromaer, salt, farve-/fargestoffer (e153, e160c, e100, e141) , koncentrat fra (gulerod/gulrot, solbær) , overfladebehandlingsmiddel (carnaubavoks) , stabilisator (e471) , kokosfedt

Matvaretabellen

Åpne i appen for å se ingredienser i Matvaretabellen.

Dobbeltsjekk alltid med informasjonen på produktet, for å være sikker på at du ikke spiser noe du ikke tåler.

Produktinformasjonen kommer fra både interne og eksterne kilder, og kan inneholde feil. Gjenkjenning av ingredienser og tilsetninger kan også være mangelfull. Trygg Mat-appen er ikke ansvarlig for eventuelle feil og mangler.

Åpne i appen

Har du ikke appen? Last ned gratis:

Flere produkter i samme kategori som Malaco Godt&blandet Original 210g:

Les også

Smør: Oversikt over hvilke som er ultraprosessert og ikke

Smør: Oversikt over hvilke som er ultraprosessert og ikke

Både Brelett, Bremykt, Soft Flora og Vita Hjertego omtales ofte som smør. Men alle er...

Ketchup: Hvilke du må velge om du vil unngå ultraprosessert

Ketchup: Hvilke du må velge om du vil unngå ultraprosessert

Ketchup trenger i utgangspunktet ikke å være ultraprosessert. Mange varianter av ketchup har likevel tilsetningsstoffer...