Har du ikke appen? Last ned gratis:
Baconburger 2x140g Meny
Er Baconburger 2x140g Meny ultraprosessert?
Ja, Baconburger 2x140g Meny er en ultraprosessert matvare.
Produktet har tilsetninger eller er industrielt bearbeidet på en måte som vi mener er tydelige indikatorer på en ultraprosessert matvare etter NOVA-klassifiseringen.
Tilsetninger og prosesser (12) i Baconburger 2x140g Meny
Difosfater
Trifosfater
Dekstrose/glukose
Melkeprotein
Myseprotein
Aroma
Maltodekstrin
Natriumaskorbat
Kaliumlaktat
Kaliumacetat
Natriumnitritt
Natriumsitrater
Åpne i appen for å lese om tilsetningene.
Nutri-Score
Baconburger 2x140g Meny har Nutri-Score D.
Åpne i appen for å se fullt næringsinnhold.
Hvor kan du kjøpe produktet?
-
Meny
Allergener i Baconburger 2x140g Meny
Melk
Byttetips til Baconburger 2x140g Meny
Ingredienser
Matvaretabellen
Dobbeltsjekk alltid med informasjonen på produktet, for å være sikker på at du ikke spiser noe du ikke tåler.
Produktinformasjonen kommer fra både interne og eksterne kilder, og kan inneholde feil. Gjenkjenning av ingredienser og tilsetninger kan også være mangelfull. Trygg Mat-appen er ikke ansvarlig for eventuelle feil og mangler.
Har du ikke appen? Last ned gratis:
Flere produkter i samme kategori som Baconburger 2x140g Meny:
Les også
Ketchup: Hvilke du må velge om du vil unngå ultraprosessert
Ketchup trenger i utgangspunktet ikke å være ultraprosessert. Mange varianter av ketchup har likevel tilsetningsstoffer...
Nutri-Score: etterlyst sunnhetsskala for mat
Hva er Nutri-Score? En sunnhetsskala som gir alle matvarer en karakter fra A til E...
