Har du ikke appen? Last ned gratis:
Prinsessestang Food Court
Er Prinsessestang Food Court ultraprosessert?
Ja, Prinsessestang Food Court er en ultraprosessert matvare.
Produktet har tilsetninger eller er industrielt bearbeidet på en måte som vi mener er tydelige indikatorer på en ultraprosessert matvare etter NOVA-klassifiseringen.
Tilsetninger og prosesser (20) i Prinsessestang Food Court
Difosfater
Isomalt
Raffinert palmeolje
Modifisert stivelse
Natriumalginat
Melkeprotein
Betakaroten
Aroma
Raffinert gluten
Lecitin
Mono og diglyserider av fettsyrer
Mono- og diacetylvinsyreester av MDG
Fruktose/glukosesirup
Agar
Alfa-amylase
Kalsiumsulfat
Askorbinsyre
Tokoferolrikt ekstrakter
Kaliumsorbat
Sitronsyre
Åpne i appen for å lese om tilsetningene.
Nutri-Score
Prinsessestang Food Court har Nutri-Score D.
Åpne i appen for å se fullt næringsinnhold.
Hvor kan du kjøpe produktet?
-
Oda
Allergener i Prinsessestang Food Court
Gluten
Melk
Nøtter
Egg (spor av)
Soya (spor av)
Sennep (spor av)
Lupiner (spor av)
Byttetips til Prinsessestang Food Court
Ingredienser
Matvaretabellen
Dobbeltsjekk alltid med informasjonen på produktet, for å være sikker på at du ikke spiser noe du ikke tåler.
Produktinformasjonen kommer fra både interne og eksterne kilder, og kan inneholde feil. Gjenkjenning av ingredienser og tilsetninger kan også være mangelfull. Trygg Mat-appen er ikke ansvarlig for eventuelle feil og mangler.
Har du ikke appen? Last ned gratis:
Flere produkter i samme kategori som Prinsessestang Food Court:
Les også
Trygg Mat lanserer analyseverktøy for matindustrien
FoodAdmin er Trygg Mats nye analyseverktøy for matprodusenter og grossister. Det gir oversikt over innholdet...
Hva ultraprosessert mat egentlig handler om
Det finnes mange misforståelser og myter rundt ultraprosessert mat. For det handler ikke egentlig om...
