Har du ikke appen? Last ned gratis:
Pepperoni pizzatopping 80g Nordfjord
Er Pepperoni pizzatopping 80g Nordfjord ultraprosessert?
Ja, Pepperoni pizzatopping 80g Nordfjord er en ultraprosessert matvare.
Produktet har tilsetninger eller er industrielt bearbeidet på en måte som vi mener er tydelige indikatorer på en ultraprosessert matvare etter NOVA-klassifiseringen.
Tilsetninger og prosesser (6) i Pepperoni pizzatopping 80g Nordfjord
Dekstrose/glukose
Paprikaekstrakt
Kaliumklorid
Magnesiumklorid
Askorbinsyre
Natriumnitritt
Åpne i appen for å lese om tilsetningene.
Nutri-Score
Pepperoni pizzatopping 80g Nordfjord har Nutri-Score E.
Åpne i appen for å se fullt næringsinnhold.
Hvor kan du kjøpe produktet?
-
Rema 1000
-
Oda
Allergener i Pepperoni pizzatopping 80g Nordfjord
Ingen kjente allergener.
Byttetips til Pepperoni pizzatopping 80g Nordfjord
Ingredienser
Matvaretabellen
Dobbeltsjekk alltid med informasjonen på produktet, for å være sikker på at du ikke spiser noe du ikke tåler.
Produktinformasjonen kommer fra både interne og eksterne kilder, og kan inneholde feil. Gjenkjenning av ingredienser og tilsetninger kan også være mangelfull. Trygg Mat-appen er ikke ansvarlig for eventuelle feil og mangler.
Har du ikke appen? Last ned gratis:
Flere produkter i samme kategori som Pepperoni pizzatopping 80g Nordfjord:
Les også
Trygg Mat lanserer analyseverktøy for matindustrien
FoodAdmin er Trygg Mats nye analyseverktøy for matprodusenter og grossister. Det gir oversikt over innholdet...
Det er ikke hysteri å unngå ultraprosessert mat
Ultraprosessering blir i media og av Helsedirektoratet ofte fremstilt som en distraksjon fra offisielle kostholdsråd....
