Åpne i appen

Har du ikke appen? Last ned gratis:

Spell-olapølse Reinsdyr fra Rørosrein

Spell-olapølse Reinsdyr fra Rørosrein

Er Spell-olapølse Reinsdyr fra Rørosrein ultraprosessert?

Nei, Spell-olapølse Reinsdyr fra Rørosrein er renvare, altså ikke ultraprosessert.

Ikke ultraprosessert: Selv om produktet har tilsetningsstoffer, er ikke disse blant tilsetningene vi regner som tydelige indikatorer på at en matvare er ultraprosessert etter NOVA-klassifiseringen.

Tilsetninger og prosesser (1) i Spell-olapølse Reinsdyr fra Rørosrein


Natriumnitritt


Åpne i appen for å lese om tilsetningene.

Nutri-Score

Nutri-Score E Spell-olapølse Reinsdyr fra Rørosrein har Nutri-Score E.

Åpne i appen for å se fullt næringsinnhold.

Hvor kan du kjøpe produktet?

Butikkinformasjon er ikke tilgjengelig.

Informasjon om hvor du kan kjøpe Spell-olapølse Reinsdyr fra Rørosrein er ikke tilgjengelig.

Allergener i Spell-olapølse Reinsdyr fra Rørosrein

Gluten

Byttetips til Spell-olapølse Reinsdyr fra Rørosrein

Åpne i appen for å se byttetips med dine preferanser.

Ingredienser

Reinsdyrkjøtt, svinespekk, løk, gluten, solbærsaft, krydder, konserveringsmiddel (E250)

Matvaretabellen

Åpne i appen for å se ingredienser i Matvaretabellen.

Dobbeltsjekk alltid med informasjonen på produktet, for å være sikker på at du ikke spiser noe du ikke tåler.

Produktinformasjonen kommer fra både interne og eksterne kilder, og kan inneholde feil. Gjenkjenning av ingredienser og tilsetninger kan også være mangelfull. Trygg Mat-appen er ikke ansvarlig for eventuelle feil og mangler.

Åpne i appen

Har du ikke appen? Last ned gratis:

Flere produkter i samme kategori som Spell-olapølse Reinsdyr fra Rørosrein:

Les også

Hva ultraprosessert mat egentlig handler om

Hva ultraprosessert mat egentlig handler om

Det finnes mange misforståelser og myter rundt ultraprosessert mat. For det handler ikke egentlig om...

Det er ikke hysteri å unngå ultraprosessert mat

Det er ikke hysteri å unngå ultraprosessert mat

Ultraprosessering blir i media og av Helsedirektoratet ofte fremstilt som en distraksjon fra offisielle kostholdsråd....