Åpne i appen

Har du ikke appen? Last ned gratis:

Nørregade Millionærmix 180g

Nørregade Millionærmix 180g

Nørregade Millionærmix 180g er en Ultraprosessert matvare.

Produktet har tilsetninger eller er industrielt bearbeidet på en måte som vi mener er tydelige indikatorer på en ultraprosessert matvare etter NOVA-klassifiseringen.

Tilsetninger og prosesser (20) i Nørregade Millionærmix 180g


Sorbitol/sorbitolsirup


Fruktose/glukosesirup


Modifisert stivelse


Dekstrose/glukose


Paprikaekstrakt


Sukkerkulør


Kurkumin


Karminer


Biokull


Sukkerkulør (ammoniakk-sulfittprosess)


Sukkerkulør (ammoniakkprosess)


Kobberholdige klorofyllkomplekser


Ammoniumklorid


Skjellakk


Aroma


Mono og diglyserider av fettsyrer


Sitronsyre


Natriumsitrater


Bivoks


Karnaubavoks


Åpne i appen for å lese om tilsetningene.

Nutri-Score

Nutri-Score E Nørregade Millionærmix 180g har Nutri-Score E.

Åpne i appen for å se fullt næringsinnhold.

Hvor kan du kjøpe produktet?

Butikkinformasjon er ikke tilgjengelig.

Informasjon om hvor du kan kjøpe Nørregade Millionærmix 180g er ikke tilgjengelig.

Allergener i Nørregade Millionærmix 180g

Gluten


Egg (spor av)


Peanøtter (spor av)


Soya (spor av)


Melk (spor av)


Nøtter (spor av)

Byttetips til Nørregade Millionærmix 180g

Åpne i appen for å se byttetips med dine preferanser.

Ingredienser

Sukker, glukosesirup, glukose-frutkosesirup, melasse, vand, modificeret stivelse (majs, kartoffel), gelatine, HVEDEMEL, surhedsregulerende midler (E 330, E 331), dextrose, lakridsrodsekstrakt, konsistensmiddel (E 420), farvestoffer (E 160c, E 150a, E 100, E 120, E 153, E 150d. E 150c, E 141), ammoniumklorid, overfladebehandlingsmidler (E 901, E 903, E 904), aromaer, vegetabilske olier (kokosnød, raps), madfarver (saflor-, citron-, sort vinter radise-, æble-, solbær, sort gulerods-, gurkemeje-koncentrat, emulgator (E 471), lakridsekstrakt, kokosfedt.

Matvaretabellen

Åpne i appen for å se ingredienser i Matvaretabellen.

Dobbeltsjekk alltid med informasjonen på produktet, for å være sikker på at du ikke spiser noe du ikke tåler.

Produktinformasjonen kommer fra både interne og eksterne kilder, og kan inneholde feil. Gjenkjenning av ingredienser og tilsetninger kan også være mangelfull. Trygg Mat-appen er ikke ansvarlig for eventuelle feil og mangler.

Åpne i appen

Har du ikke appen? Last ned gratis:

Flere produkter i samme kategori som Nørregade Millionærmix 180g:

Les også

Trygg Mat lanserer analyseverktøy for matindustrien

Trygg Mat lanserer analyseverktøy for matindustrien

FoodAdmin er Trygg Mats nye analyseverktøy for matprodusenter og grossister. Det gir oversikt over innholdet...

5 butikkbrød som ikke er ultraprosessert

5 butikkbrød som ikke er ultraprosessert

De aller fleste ferdigstekte brød i butikken er ultraprosessert. Det finnes likevel noen unntak, som...