Åpne i appen

Har du ikke appen? Last ned gratis:

Mayo Lime&Jalapeño 250ml St.Maria

Mayo Lime&Jalapeño 250ml St.Maria

Mayo Lime&Jalapeño 250ml St.Maria er en Ultraprosessert matvare.

Produktet har tilsetninger eller er industrielt bearbeidet på en måte som vi mener er tydelige indikatorer på en ultraprosessert matvare etter NOVA-klassifiseringen.

Tilsetninger og prosesser (8) i Mayo Lime&Jalapeño 250ml St.Maria


Modifisert stivelse


Guarkjernemel


Xantangummi


Aroma


Melkesyre


Natriumbenzoat


Kaliumsorbat


Kalsiumdinatrium-etyle-diamin-tetra-acetat


Åpne i appen for å lese om tilsetningene.

Nutri-Score

Nutri-Score D Mayo Lime&Jalapeño 250ml St.Maria har Nutri-Score D.

Åpne i appen for å se fullt næringsinnhold.

Hvor kan du kjøpe produktet?

Bredt tilgjengelig

Mayo Lime&Jalapeño 250ml St.Maria og andre produkter fra dette merket er bredt tilgjengelige hos de fleste store dagligvarekjeder i Norge.

Allergener i Mayo Lime&Jalapeño 250ml St.Maria

Egg

Byttetips til Mayo Lime&Jalapeño 250ml St.Maria

Åpne i appen for å se byttetips med dine preferanser.

Ingredienser

Rapsolie, vand, sukker, jalapeño (3,5%), limejuice (3,3%), eddike, æggeblomme/eggeplomme, salt, løg, fortykningsmiddel (modificeret kartoffel-/potetstivelse, guargummi, xanthangummi), eddike, konserveringsmiddel (mælkesyre, natriumbenzoat, kaliumsorbat), brun farin/brunt sukker, aroma, antioxidant (calciumdinatrium-edta).

Matvaretabellen

Åpne i appen for å se ingredienser i Matvaretabellen.

Dobbeltsjekk alltid med informasjonen på produktet, for å være sikker på at du ikke spiser noe du ikke tåler.

Produktinformasjonen kommer fra både interne og eksterne kilder, og kan inneholde feil. Gjenkjenning av ingredienser og tilsetninger kan også være mangelfull. Trygg Mat-appen er ikke ansvarlig for eventuelle feil og mangler.

Åpne i appen

Har du ikke appen? Last ned gratis:

Flere produkter i samme kategori som Mayo Lime&Jalapeño 250ml St.Maria:

Les også

Trygg Mat lanserer analyseverktøy for matindustrien

Trygg Mat lanserer analyseverktøy for matindustrien

FoodAdmin er Trygg Mats nye analyseverktøy for matprodusenter og grossister. Det gir oversikt over innholdet...

Hva ultraprosessert mat egentlig handler om

Hva ultraprosessert mat egentlig handler om

Det finnes mange misforståelser og myter rundt ultraprosessert mat. For det handler ikke egentlig om...